Kaygı ve Depresyon Riskinizi Azaltmak İster Misiniz?

Yüksek zindelik seviyeleri, daha düşük depresyon ve anksiyete riski ile ilişkilidir.

Forma girmek veya formda kalmak için yeni, kanıta dayalı bir motivasyon kaynağına mı ihtiyacınız var? Öyleyse, 150.000’den fazla kişiyle yakın zamanda yayınlanan yedi yıllık bir çalışma, daha yüksek aerobik ve kas zindelik düzeyine sahip kişilerin depresyon ve anksiyete yaşama olasılığının önemli ölçüde daha düşük olduğunu bildiriyor. Bu bulgular (Kandola ve diğerleri, 2020) 11 Kasım’da BMC Medicine dergisinde yayınlandı.

Düşük zindelik seviyeleri aynı zamanda önemli ölçüde daha yüksek genel anksiyete bozukluğu olasılığını da öngördü.

Aerobik ve direnç eğitiminin depresyon, anksiyete ve diğer yaygın akıl sağlığı bozukluklarını yaşama riskini telafi edebileceğini düşünüyor. Yazarlar, “Fiziksel aktiviteyi geniş ölçüde artırmak faydalı olsa da, zindeliği geliştirmek için yeterli yoğunlukta yapılandırılmış aerobik ve direnç egzersizlerinin risk azaltma üzerinde daha büyük bir etkisi olabilir” diye belirtiyorlar.

Halk sağlığı perspektifinden, araştırmacılar, genel nüfusu, kardiyo egzersizler ve kuvvet antrenmanı egzersizlerinin bir kombinasyonu yoluyla fiziksel uygunluklarını geliştirmeye teşvik etmenin, aynı anda fiziksel sağlığı iyileştirirken depresyon, anksiyete ve diğer yaygın zihinsel bozuklukların görülme sıklığını önemli ölçüde azaltabileceğini düşünüyor.

Thomas Hedger’s bold illustrations are simple, beautiful and fun - Digital Arts

HADİ O HALDE BİRAZ HAREKETE, SPORA VE ZİHİNSEL OLARAK SAĞLIKLI BİR HAYATA NE DERSİNİZ?

Takımlarda Çatışmayı Nasıl Önlersiniz?

Takımlarda çatışma faydalı da olabilir, takımların dağılmasına...

Çıkmaza Giren Bir Ofis Aşkı

Brad: Son toplantıdan sonra içki? Elizabeth: Bütün ekip mi?

Çeşitliliği Ciddiye Almak İşletmelerde Ne Anlama Geliyor?

Finansal getiri savını bırakalım artık... "Finansal getiriyi temel alan...
×