Nefes Teknikleri Atölyesi

DANIŞMANLIK VE TERAPİDE RAHATLAMA TEKNİĞİ OLARAK NEFES

Nefes yaşamın başlangıcı, sinir sisteminin ve duygu regülasyonunun en önemli düzenleyicilerinden biridir. Dolayısıyla rahatlama ve nefes egzersizleri, danışmanlık ve terapi süreçlerinin önemli bir bileşeni olmak durumundadır. Ancak ne yazık ki uzmanlık eğitimleri içinde hak ettiği değeri görememekte, terapistlerin otomatik olarak bu beceriye sahip olduğu varsayılmaktadır. Psikoloji İstanbul olarak, bu ihtiyacı görüyor ve konunun önemli bir uzmanı olan Vardha’yı ruh sağlığı uzmanları ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesle buluşturuyoruz.

Bu iki günlük, pratik, beceri edindirme odaklı atölye, katılımcıları etkinliği yüksek olan ve yaygın olarak kullanılan nefes teknikleri konusunda geliştirmektedir. Bu eğitim hem kendi nefes farkındalığınızı geliştirmenizi sağlayacak, hem de danışmanlık ve terapi süreçlerinize hemen entegre edilebileceğiniz müdahaleleri edinmenizi sağlayacak. Nefesimize odaklanacağımız, bu güvenli alanda görüşmek dileğiyle.

ATÖLYEYE KİMLER KATILABİLİR?

Bu atölye, nefes farkındalığı edinmek isteyen, farklı nefes tekniklerini ve yöntemleriyle sinir sistemi ve duygu regülasyonunu sağlamayı öğrenmek isteyen herkes için tasarlanmıştır.

Atölyenin dili İngilizce olup, İngilizceden Türkçeye ardıl çeviri yapılacaktır.

Atölyenin sonunda, Psikoloji İstanbul onaylı katılım belgesi verilecektir.

ATÖLYE ÜCRETİ

1100 TL + KDV

DETAYLAR

Başlangıç: Kasım 21 @ 10:00

Bitiş: Kasım 22 @ 17:00

Ücret:1100 TL + KDV

ORGANİZATÖR

Serap Kocabay

Telefon: 0546 777 18 99 – 0539 971 25 04

Eposta:bilgi@psikolojistanbul.com

Website:www.psikolojistanbul.com

VARDHA HAKKINDA
Vardha Rainer

Vardha 2002 yılında kendini keşfetmeye ve meditasyona ve başladı. Aktif meditasyonlar ve meditatif terapilerin yanı sıra diğer meditasyon gelenekleri ile başlayarak, yıllar boyunca farklı nefes türleri (Diamondbreath, Biodynamic Breath, Rebirthing, Holotropic Breath, Pranayama ve diğerleri) üzerinde uzmanlaştı. Yıllar içinde kişisel dönüşüm çalışmalarına nefesi nasıl entegre edeceğine dair kendi yöntemini geliştirdi. 2005’te Byron Katie ile tanıştıktan ve eğitimlerini aldıktan hemen sonra, Katie’nin çalışmalarına eğitmen olarak dahil oldu ve halen dünyanın çeşitli ülkelerinde Katie’nin okullarında ve inziva çalışmalarında eğitmenlik yapmaya devam etmektedir. Vardha’nın diğer uzmanlıkları arasında NLP, Transomatic Diyalog, Iyengar Yoga, Sistemik Koçluk ve Gelişim, Öğrenme Koçluğu, Diverse Kişilik Modelleri  (DISC, Graves Values, Reichian Kişilik Tipleri vb.), Reiki ve diğerleri yer almaktadır.

Yaptığı işi “kişinin kendi iç bilgeliği ile yeniden bağ kurması fikrini, yaşamın her kesiminden insanla deneyimleme şansına ve ayrıcalığına sahibim” diye tanımlayan Vardha, dünyanın pek çok yerinde bireyler, gruplar ve şirketlerle çalışmakta, danışmanlık ve eğitimler vermektedir.

Etkinlik Kategori:Çiftlerle Çalışan Uzmanlara ÖzelÇocukla Çalışan Uzmanlara ÖzelDanışmanlara Özel EğitimlerGottman Uzmanlarına ÖzelIK Uzmanlarına ÖzelKendini Keşfetmeye Hazır Herkese YönelikKoçluk EğitimiPerformans GeliştirmeRuh Sağlığı Uzmanları İçin

Takımlarda Çatışmayı Nasıl Önlersiniz?

Takımlarda çatışma faydalı da olabilir, takımların dağılmasına...

Çıkmaza Giren Bir Ofis Aşkı

Brad: Son toplantıdan sonra içki? Elizabeth: Bütün ekip mi?

Çeşitliliği Ciddiye Almak İşletmelerde Ne Anlama Geliyor?

Finansal getiri savını bırakalım artık... "Finansal getiriyi temel alan...
×