Online Psikoterapi: Psikoloğunu seç ve Whatsapp’la bağlan

Online PSİKOLOJİK DESTEK kimleri ve hangi sorunları kapsar? Bu hizmet ‘Psikolojik Danışmanlık’ ilkeleri temelinde verilmektedir.

KAPSAM İÇİNDE OLANLAR: Yaşamsal, kariyer, ilişki, aile, çocuk, arkadaş ile ilgili problem yaşayanlar ve diğer çevresel koşullar tarafından zorlanan (Corona Virüs dahil), strese giren danışanlar, duygu ve düşüncelerinde dengesizlikler yaşayan ve bunları düzeltmek için destek almak isteyenler. Bilişsel davranışçı terapi  odaklı yaklaşımla destek almak konusunda (bu konu hakkında bizden bilgi alabilirsiniz) istekli olanlar.

KAPSAM DIŞI OLANLAR: Psikopatolojik sorunlar ONLİNE destek & danışmanlık kapsamında değildir. Psikopatolojik sorunlar; Psikiyatrik sorunları nedeniyle tanı almış, klinik düzeyde, çoğu zaman ilaç kullanması zorunlu olan, uzun süreli ve kapsamlı tedaviye ihtiyacı olan bireylerdir. Madde ve alkol bağımlıları, şizofreni, paronaya, major depresyon, bipolar ve yeme bozuklukları bu kapsamda yer alır ve bu danışanların yüz yüze psikoterapi almaları gerekir.

Her terapi şekli ONLİNE danışmanlığa uygun değildir. Bilişsel davranışçı terapi ONLİNE DESTEK konusunda en uygun terapilerden biridir.


SIK SORULAN SORULAR (SSS)

1- Online Psikolojik Danışmanlık ve Online Psikoterapi Nedir?

Dünyadaki virüs krizi artık ONLİNE terapileri zorunlu hale getirmiştir. Teknoloji artık bize birçok imkan sunmaktadır. Her ne kadar ‘gerçek’ terapi geleneksel yöntemlerle ‘yüz yüze’ yapılsa da gelişen teknoloji, ihtiyacı olan insanlara yardım etmek adına kullanılmalıdır. Uzaklarda olan ve istediği etkin ve yararlı danışmanlığı yaşadığı yerde bulamayan insanlar o kadar çoktur ki, teknoloji bu alanda büyük yarar sağlamaktadır. İnsanların internet üzerinden görüntülü online terapi hizmeti almak için teknolojiyi kulllanmalarında sakınca yoktur.

2- Bilimsel araştırmalarda Online Terapi’nin faydaları hakkında ne tür bulgular vardır?

Online terapinin faydaları olduğunu ortaya koyan birçok bilimsel araştırma vardır. Sakıncası olduğunu ortaya koyan herhangi bir araştırma henüz yoktur. Yüz yüze terapi ve online terapi arasında farklılık olup olmadığını araştıran az sayıdaki araştırmada bazı bilim insanları, bu konuda ‘bir farkın’ olmadığını belirtmektedirler.

3- Ücretler ne kadar ve ödemeyi nasıl yapacağım?

Danışanları internet üzerinden psikolojik destek almaya yönlendirmek ve cesaretlendirmek adına ücretlerimizde yüzde 20 oranında indirim yapmaktayız. Ödemenizi görüşmeden önce  banka hesabımıza yapabilirsiniz. Yurt dışından ödeme yapacaklar WesternUnion’ı kullanabilirler veya diğer birçok danışanımızın yaptığı gibi bir yakınlarının hesabını kullanarak ödeme yaptırabilirler.

4. Finansal gücüm bu terapiye yetmiyorsa?
Finansal gücünüz yetmiyorsa lütfen 533 202 30 29 (Whatsapp) destek hattımıza finansal durumunuzu kısaca özetleyen ve ne kadar ödeyebileceğinizi bildiren bir mail gönderin, durumunuza göre yardımcı olmaya çalışacağız.

5- Seanslar normalde 50 dakika olmaz mı?

Geleneksel psikoterapi seansları 50 dakikadır. Ancak online terapinin daha etkili olması için bu süreyi ihtiyaç halinde 70 dakikaya kadar sizlerin maksimum yarar sağlamanız için uzatıyoruz.

6- Seanslar güvenli mi, başkasının seyretmediğini veya dinlemediğini nasıl garanti edebiliriz?

Seanslarımızı 3 platformda yapıyoruz: (1) Skype (2) Whatsapp ve (2) Özel bir platform. Ancak Tam-Güvenlik ve mahremiyet konusunda endişeleriniz varsa E-mailinize gelen TEK KULLANIMLIK (her seansta yeni link verilir) link ve şifre ile ÖZEL BİR PLATFORM’dan da terapistimizle bağlantı kurabilirsiniz.

7- Bağlantı problemi yaşar mıyım?

Normalde internet bağlantı gücü bulunduğunuz bölgede düşük de olsa, bağlantı sorunu yaşamazsınız. Ancak çok düşük ise, o zaman size yeni randevu verebiliriz. Başka bir yerde ve saatte tekrar kaldığınız yerden devam edebiliriz.

8- Cep telefonundan mı yoksa notebook gibi cihazlardan mı bağlanmalıyım?

Hiç farketmez. İster cepten, ister bilgisayarınızdan bağlanabilirsiniz. Ancak, (1) sessiz ve rahatsız edilmeyeceğiniz bir yerden bağlanın ve (2) bağlanırken cep telefonunuzu bir yere koyup sabitleyin.

9- Kaç seans sürer?

Sıkıntıların yoğunluğuna, sıklığına ve süresine bağlı olarak ve danışanın hedeflerine göre değişkenlik gösterir. Bazı danışanlarımız TEK bir seansla bilgi almak veya farkındalık kazanmak amaçlı bu hizmetten yararlanırken, bazıları ile 20’nin üzerinde görüşme yaptığımız olmaktadır.

10- Bir şekilde memnun kalmaz isem para iadesi alabilir miyim?

Evet; Böyle bir durumda ödediğiniz ücretin yarısı size havale yoluyla geri ödenir.

11- Memnun kalmaz isem uzmanımı değiştirebilir miyim?

Evet. 533 202 30 29 no’lu telefonumuzu arayarak veya direkt terapistinize söyleyerek istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz, ekibimizde bulunan bir başka psikolog ile devam edebilirsiniz.

12- Aile ve çift terapisi de yapabilir miyim? 

Evet. Sistemimiz hem partnerinizin hem de çocuklarınızın AYRI AYRI bağlanmasına müsaade etmektedir. Ayrı lokasyonlarda bulunsanız bile aynı anda görüşmeye katılabilirsiniz. Bu durumda seans ücreti değişmez.

Takımlarda Çatışmayı Nasıl Önlersiniz?

Takımlarda çatışma faydalı da olabilir, takımların dağılmasına...

Çıkmaza Giren Bir Ofis Aşkı

Brad: Son toplantıdan sonra içki? Elizabeth: Bütün ekip mi?

Çeşitliliği Ciddiye Almak İşletmelerde Ne Anlama Geliyor?

Finansal getiri savını bırakalım artık... "Finansal getiriyi temel alan...
×